ANASAYFA DEFİNE RESİMLERİ BASINDANDEFİNECİLİK HUKUKİ ANTİKA PARALAR İLETİŞİM

DEFİNECİLERİN BAŞUCU BİLGİLERİ

     Definecinin yol haritası ve define işaretleri
 
Definecinin kullanması gereken araç gereçler
 
Define kime ait?
 
Define haritası okuma
 
Can güvenliği
 
Dedektör alırken dikkat edilmesi gerekenler
 
Halisünasyon
 
Tılsım

Dedektör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-> Dedektör, pratik olmalı. Nasıl kullanacağını öğrenmek  basit olmalı.

-> Müşteri, aldığı dedektörü satıcı firmaya test ettirmelidir. Satıcı firma, dedektörün nasıl kullanılacağını müşteriye detaylı şekilde uygulamalı olarak anlatmalı ve göstermelidir.

-> Dedektörlerdeki en hassas özellik, toprak ayarının yapılmasıdır. Bir dedektörle toprak üzerinde iken yürüdüğünüz zaman eğer toprak ayarı bozuluyorsa, makinenin değerli metalleri (altın, gümüş, bakır) göstermesi beklenemez.

-> Dedektörlerin kullanım malzemesine mutlaka bakın. Garanti belgesiyle dedektörün üzerindeki özellikler birbirini tutuyor mu? Bunlara dikkat edin. Garanti belgesini mutlaka kaşelettirip imzalattırın. Dedektörün paslanmaması için ise;

* Dedektörlerin dışı paslanmaya dayanıklı olmalıdır.

* Saç aksamı mutlaka toz boyadan imal edilmeli.

* Dedektörün üzerinde bulunan butonlar, piyasa usulü olmamalı. Butonlara birkaç kez basarak sağlamlığını kontrol edebilirsiniz.

-> Bazı dedektörlerin başlıkları, demirden imal edilmiş olabilir. Özellikle dedektörlerin başlık kısmının plastik olanını ve içininin açılıp açılmadığını kontrol edin. Çünkü başlık kısmında  bobin bulunmaktadır. Bobin devrelerinin sağlamlığına bakın.

-> Bir dedektörü çalıştırmadan kesinliklikle almayın.Her ne kadar dedektörler konusunda bilginiz olsa da yanınızda mutlaka dedektörlerden anlayan iyi birisini bulundurun.

- >Dedektör satış mağazasını ve üretim yerlerini kontrol ediniz.
 


dedektör alırken dikkat edilmesi gerekenler,hangi dedektörü almalıyız,nasıl dedektör alınmalı,en iyi dedektör hangisi,en iyi dedektör nasıl anlaşılır,dedektör seçimi